Starptautiskā Muzeju diena-2019 un Eiropas Muzeju nakts-2019

Jau 42. gadu muzeji 18.maijā atzīmē savus profesionālos svētkus – Starptautisko Muzeju dienu. Šogad Starptautiskā Muzeju padome aicina atzīmēt dienu domājot par tēmu: „Muzeji kā kultūras centri: tradīciju nākotne.”

Piecpadsmito reizi Latvijas muzeji 18.maijā piedalīsies Eiropas akcijā Muzeju nakts. Akciju Latvijā koordinē un atbalsta ICOM LNK un Kultūras ministrija. Arī šogad muzeji turpina stāstīt valsts simtgades stāstu, iekļaujoties izvēlētajā 2019. gada vadmotīvā „Varonība” ar tēmu „Tālavas taurētājs”.

Muzeju nakts organizētāji uzsver: „2019. gads, kad atzīmējam Brīvības cīņu simtgadi, ir īstais brīdis pieminēt gan karalauka varonību, gan novērtēt tos, kuru cīņas ierocis ir vārds un taure, spalva un ota. Katram laikam ir savi nepakļāvīgie – sava ceļa gājēji, kas idejas vārdā grauj mūrus un nesatricināmi nostājas pret straumi. Rūdolfa Blaumaņa apdziedātais drosmīgais un neuzpērkamais sendienu varonis – Tālavas taurētājs – lai ir kā simbols tautas varoņgaram, kas ļāvis mums piedzīvot Latvijas simtgadi”.