Piešķirta ICOM Latvijas Nacionālās komitejas balva par starptautisko sadarbību 2019. gadā

ICOM LNK valdes balvu par starptautisko sadarbību 2019. gadā saņēma Gulbenes novada vēstures un mākslas muzejs par izstādi „Jūlijs Straume un Gruzijas kultūras mantojums”, kas tika atklāta festivāla „Divi Jūliji. Straume” ietvaros, atzīmējot mākslinieka Jūlija Straumes 145. un Eiropas Austrumu partnerības desmito gadadienu. Izstāde tapa sadarbībā ar Gruzijas tautas un lietišķās mākslas muzeju.

Gulbenes novada vēstures un mākslas muzejs jau vairākus gadus sadarbojas ar Gruzijas muzejiem un pētniekiem, jo Druvienas pagastā dzimušais tekstilmākslinieks Jūlijs Straume 20. gadsimta pirmajā pusē dzīvoja Gruzijā un strādāja par mākslinieku Kaukāza mājamatniecības komitejā Tiflisā. aizrautīgi vācot un pētot Kaukāza tautu lietišķās mākslas izstrādājumus. Jāatzīmē, ka viņš tiek uzskatīts par Gruzijas tautas un lietišķās mākslas muzeja veidotāju.

Šogad, izpaliekot Latvijas Muzeju biedrības organizētajai Muzeju dienai, mums nebija iespēja sumināt balvas ieguvēju publiski klātienē, taču balva ir piešķirta un nosūtīta muzejam. Apsveicam!