Piešķirta ICOM Latvijas Nacionālās komitejas balva par starptautisko sadarbību 2017. gadā

Šogad ICOM LNK valde izlēma pārkāpt nerakstīto likumu, ka ICOM LNK balva ir retrospektīvs iepriekšējā gada sasniegumu novērtējums, un piešķirt apbalvojumu par 2017. un arī 2018. gada labajiem un ļoti pamanāmajiem darbiem.

Jāatzīst, ka vienmēr pasniedzot balvu par iepriekšējā gadā padarīto, mazliet pietrūkst pirmreizējā sajūsmas, jo jauno notikumu vidū pagājušais jau ir piemirsts. Mēs zinām – lai rezultāts būtu labs, sagatavošanās darbi notiek vairāku gadu garumā.

Tāpēc šogad, valsts jubilejas gadā, kad aktualitātes mainās ne dienām, bet stundām, varbūt pat minūtēm, ICOM LNK valde nolēma piešķirt savu balvu Latvijas Nacionālajam mākslas muzejam par mērķtiecīgu darbu starptautisko projektu īstenošanā, popularizējot Latvijas mākslu ārvalstīs un veicinot ārvalstu mākslas pieejamību Latvijā 2017.gadā un 2018. gadā.

Latvijas Nacionālā mākslas muzeja starptautiskie sadarbības projekti 2017. un 2018. gadā:

Dekoratīvās mākslas un dizaina muzejs.

2017.gads.

Izstāde „Bērnu pasaule. 18. – 20. gadsimts” (sadarbība ar modes vēsturnieku un kolekcionāru Aleksandru Vasiļjevu).

Izstāde „Tapio Virkala. Dzeja stiklā, porcelānā un sudrabā” (sadarbība ar Somijas Stikla muzeju un privātkolekcionāru).

Izstāde „Roundabout Baltic” (sadarbība ar Stalovas Volas reģionālo muzeju, Polija).

Mākslas muzejs „Rīgas Birža”.

2017. gads.

Izstāde „PRADO 12 raksturi” (sadarbība ar muzeju „Prado”, Spānija).

Izstāde „Ar septiņjūdžu zābakiem. Pietura – Somija. Darbi no Kiasma muzeja kolekcijas” (sadarbība muzeju „Kiasma”, Somija).

2018. gads.

Izstāde „Jūgendstils. Sākotne. Ietekmes. Savdabība” (sadarbība ar Lielbritānijas, Francijas, Vācijas, Beļģijas un Lietuvas muzejiem. Darbs uzsākts 2017. gadā).

Romana Sutas un Aleksandras Beļcovas muzejs.

2017. gads.

Izstāde „Arvīds Ozoliņš Aleksandras Beļcovas gleznojumos un zīmējumos” (sadarbība ar modes vēsturnieku un kolekcionāru Aleksandru Vasiļjevu).

Izstāžu zāle „Arsenāls”.

2017. gads.

Izstāde „Maija Tabaka un Rietumberlīne” (sadarbība ar izstādes kuratori, Vācijas muzejiem un privātkolekcionāriem).

Latvijas Nacionālais mākslas muzejs.

2017. gads.

Konference „Mēs esam muzeji” (sadarbība ar organizāciju „We are Museums”).

Izstāde „Nikolajs Rērihs un Latvija” Lietuvas Mākslas muzejā.

2018. gads.

„Nepieradinātās dvēseles. Simbolisms Baltijas valstīs” (sadarbība ar muzeju „Orsē”, Francija un Igaunijas un Lietuvas muzejiem (darbs sākts 2016. un 2017. gadā).