Pieredzes apmaiņas brauciens uz Minskas muzejiem

Biedrības ICOM LNK pieredzes apmaiņas brauciens Minskas muzejos notika 2016.gada 21.-23. septembrī. Pieredzes apmaiņas braucienā piedalījās Gaida Jablovska, Antra Medne, Indra Dziedātāja, Agrita Ozola, Ilze Martinsone, Anita Zirnīte, Aija Jansone, Ārija Vanaga, TaigaKokneviča, Mirdza Jonele, Gints Putiķis, Evija Elpere, Dace Zvirgzdiņa, Guna Medne, Ingrīda Zīriņa, Juris Surdeko, Vadims Maksimovs, Daina Ratniece, Gundega Dreiblate. Vizīti Baltkrievijā saturiski un organizatoriski palīdzēja īstenot Jankas Kupalas Literatūras muzejs un jo īpaši muzeja direktora vietniece – Natālija Stribuļska.

Programma:

21.septembris
1) Jankas Kupalas Literatūras muzeja apmeklējums: nesen atklātā pamatekspozīcija, teatralizētās muzejpedagoģiskās programmas bērniem un skolēniem, diskusija ar muzeja darbiniekiem;
2) Kultūras un vēstures pieminekļi Minskā, to restaurācija, atjaunošana un uzturēšanas problēmas – ekskursija N. Stribuļskas vadībā.

22. septembris
1) Tematiska ekskursija – XVI-XIX gadsimta arhitektūras un aizsardzības
būvju pieminekļi Baltkrievijā:
– Nacionālais kultūrvēstures muzejrezervāts „Nesviža”;
– Nesvižas katoļu baznīca;
– Miras pils muzejs;
2) Ādama Mickēviča māja-muzejs Novogrudkā:
– pārrunas par iespējamiem sadarbības projektiem.

23.septembris
1) Populārāko Minskas muzeju apmeklējums pēc izvēles:
– Baltkrievijas Nacionālais mākslas muzejs;
– Baltkrievijas Lielā tēvijas kara muzejs;
– Baltkrievijas Valsts Vēstures muzejs;
– Jakoba Kolosa memoriālais muzejs;
– Petrus Brovki literatūras muzejs.
2) ICOM LNK vizītes noslēgums Latvijas vēstniecībā Baltkrievijā:
– pārrunas par pieredzēto un turpmāko abu valstu muzeju darbinieku sadarbību.