ICOM Latvija un Latvijas ceļu muzeja seminārs „Sabiedrība. Mantojums. Muzejs”

Visi raksti

Šī gada 8. decembrī tiešsaistes seminārā kopā tika aicināti muzeji, kuru aprūpē ir industriālais un/vai tehniskais mantojums. Mantojums. Muzejs. Sabiedrība. Kādā secībā būtu pareizi sarindot šos trīs vārdus, ja gribētu sākt ar vissvarīgāko komponenti un beigt ar mazāksvarīgo? Vai kāds no tiem ir nozīmīgāks par citiem? Vai kādu no tiem var izsvītrot?

Šajā semināra tā dalībnieki pievērsās industriālā un tehniskā mantojuma nozīmei sabiedrības acīs un muzeju misijai (uzdevumam) būt par saiti starp sabiedrību un šo mantojumu, cenšoties atbildēt uz jautājumiem: vai atbildība par mantojuma saglabāšanu ir tikai muzeja ziņā? Kāda ir nozaru pārstāvju un entuziastu loma mantojuma saglabāšanā?

Semināra mērķis bija rosināt Latvijas muzeju profesionāļu vidū diskusiju par industriālā un tehniskā mantojuma muzeju un sabiedrības sadarbību, saglabājot, pētot un popularizējot mantojumu.

Ar priekšlasījumiem seminārā uzstājās:

  • Alma Kaurāte, ICOMOS Latvija: „Sabiedrības iesaiste industriālā un tehniskā mantojuma saglabāšanā. Ārvalstu pieredze”.
  • Ieva Pētersone, Latvijas dzelzceļa vēstures muzejs: „Par lauka pētījuma norisi ekspozīcijas „Kā dzīvojuši, strādājuši un mīlējuši dzelzceļnieki Jelgavā” sagatavošanai”.
  • Indra Dziedātāja, Latvijas Ceļu muzejs: „Ceļu nozare mūsdienās. Latvijas Ceļu muzeja izaicinājumi”.
  • Agris Šmits, Rīgas Motormuzejs: „Tehniskā mantojuma entuziasti. Rīgas Motormuzeja pieredze”.
  • Dace Kaprāne, VEF vēstures muzejs: „VEF vēstures muzeja digitālais piedāvājums”.
  • Daiga Šmitenberga, Jaunmoku pils muzejs: „Meža muzeja ideja Jaunmokās. Nozares iniciatīva”.

Paldies visiem dalībniekiem – gan tiem, kas uzstājās ar referātiem, gan klausītājiem!

Citi raksti