ICOM Latvija balva 2023. gadā piešķirta Kuldīgas novada muzejam

Šogad Starptautiskās Muzeju padomes (ICOM) Latvijas Nacionālās komitejas balvu par starptautiska mēroga sadarbību, kas devusi ieguldījumu Latvijas kultūrvēsturiskā mantojuma izpētē un popularizēšanā, ieguvis Kuldīgas novada muzejs par rakstu krājumu “Kuldīga un Kurzemes–Zemgales hercogiste Eiropā un pasaulē”.

Bagātīgi ilustrētajā un bilingvālajā izdevumā, kurā publicēti 2020. gadā notikušās starptautiskās zinātniskās konferences “Kurzemes un Zemgales hercogistes laiks – unikāls periods pasaules vēsturē” rezultāti, iekļauti 16 pētnieku no Latvijas, Igaunijas, Lietuvas, Austrijas, Nīderlandes un Polijas publikācijas. Tās aptver plašu problēmjautājumu loku, rekonstruējot ne tikai hercogistes militārās, politiskās un sabiedriskās dzīves vēstures aspektus Eiropeiskā dimensijā, bet arī tās mantojumu mūsdienu pilsētvidē Kurzemē.

Izdevums, kas tapis, sadarbojoties ar ārvalstu partneriem, ir nozīmīgs ieguldījums ne tikai Kuldīgas un Latvijas, bet arī 16. – 18. gadsimta Eiropas vēstures un tās mantojuma izpētē, un ir aizraujoša un interesanta lasāmviela gan speciālistiem, gan jebkuram interesentam.

Rakstu krājums pieejams arī tiešsaistē: https://shorturl.at/kxBR5

Izziņota 2024. gada Muzeju nakts tēma

18.maijā Latvijas muzeji divdesmito reizi piedalīsies starptautiskajā Eiropas muzeju akcijā “Muzeju nakts”. Šogad akcijas tematika saistīta ar Starptautiskās Muzeju dienas […]