Apstiprināti Starptautiskās Muzeju padomes Latvijas Nacionālās komitejas statūtu grozījumi

Laikam ejot mainās muzeji, un izmaiņas tiek fiksētas muzeju darbu reglamentējošos dokumentos. Līdzās Ētikas kodeksam Starptautiskās Muzeju padomes darbības pamats ir statūti, kurus aktualizē sekojot izmaiņām nozarē.

ICOM Latvijas Nacionālās komitejas statūti tika pieņemti 2007. gadā, un to pamats bija tobrīd aktuālie Starptautiskās Muzeju padomes statūti. 2016. gada 9. jūlijā ICOM ārkārtas Ģenerālā asambleja Milānā apstiprināja dokumenta jauno versiju. Savukārt 2017. gada 9. jūnijā ārkārtas Ģenerālā asambleja, pamatojoties uz speciāli izveidotas darba grupas ieteikumiem, vēlreiz balsoja par dokumenta papildināto versiju.

ICOM Latvijas Nacionālās komitejas biedri 2018. gada sākumā notikušajā kopsapulcē atbalstīja valdes piedāvātos statūtu grozījumus, kas bija nepieciešami, lai Latvijas Nacionālā komiteja darbotos saskaņā ar ICOM 2017. gadā pieņemtajiem statūtiem.