Aicinām līdz 17. novembrim pieteikties starptautiskai konferencei „Muzeji un reģionālais tūrisms: tendences un perspektīvas”

Visi raksti

Starptautiskās Muzeju padomes Latvijas Nacionālā komiteja un Starptautiskās Muzeju padomes Lietuvas Nacionālā komiteja š.g. 23. novembrī rīko konferenci „Muzeji un reģionālais tūrisms: tendences un perspektīvas”.

Konference tiek īstenota Starptautiskās Muzeju padomes (ICOM) Solidaritātes projekta „Muzeju tendences un perspektīvas: fokuss uz Lietuvu un Latviju” (ICOM Solidarity Project “Museum Tendencies and Perspectives: Focus on Lithuania and Latvia”) ietvaros.

Covid-19 pandēmija īpaši smagi skāra tūrisma nozari, apturot starptautiskā tūrisma plūsmu. Taču tiklīdz epidemioloģiskās situācija to pieļāva, gan Baltijas valstīs, gan citviet pasaulē bija vērojams straujš vietējā un reģionālā tūrisma uzplaukums, kam spilgts piemērs bija 2020. gada vasaras „Baltijas burbulis”. Tāpēc 2021. gadā tika veikts pētījums Latvijā un Lietuvā, lai apzinātu muzeju pašreizējo situāciju un potences reģionālā tūrisma piedāvājuma attīstīšanā. Gan pētījuma rezultāti, gan nozares speciālistu labās prakses piemēri izskanēs 23.novembrī, konferencē „Muzeji un reģionālais tūrisms: tendences un perspektīvas”.

Pētījumā gūtajās atziņas konferencē prezentēs Latvijas Kultūras akadēmijas Zinātniskās pētniecības centra vadošā pētniece Dr.art. Baiba Tjarve un Viļņas Universitātes Komunikācijas fakultātes dekāns, profesors Dr. Rimvids Laužiks (Rimvydas Laužikas).

Augstskolas “Turība” Tūrisma pētniecības centra vadītājs Dr.oec. Ēriks Lingebērziņš priekšlasījumā akcentēs mehānismus, kā tūrisma produkta izplatīšanas ķēdes savā piedāvājumā iekļauj objektus, kā muzeji kļūst par daļu no tūrisma produkta un kā tūrisma industrija reaģējusi un pielāgojusies šī brīža situācijai.

Konferencē ar ziņojumiem uzstāsies Latvijas un Lietuvas muzeju un tūrisma informācijas centru (TIC) pārstāvji. Savos pieredzes stāstos dalīsies speciālisti no Biržu novada muzeja un Šauļu TIC, Jēkabpils Vēstures muzeja un Alūksnes TIC.

Ņemot vērā šī brīža epidemioloģisko situāciju, konference notiks tiešsaistes platformā Zoom. Konferences darba valoda būs angļu, taču Zoom dalībniekiem būs pieejams tulkojums latviešu un lietuviešu valodā. Zoom tiešraides dalībnieku skaits ir ierobežots, tāpēc tiks nodrošināta konferences translācija angļu valodā ICOM Latvija un ICOM Lietuva Facebook profilu lapās.

Konferences klausītājus, kuri vēlēsies sekot līdzi un piedalīties diskusijā platformā Zoom, lūgums dalību pieteikt līdz 17.novembrim, aizpildot pieteikuma veidlapu tiešsaistē.

Lai nerastos nevēlamas tehniskās kļūmes, pārbaudiet, lai datorā būtu instalēta jaunākā Zoom versija.

Projekts „Muzeju tendences un perspektīvas: fokuss uz Lietuvu un Latviju” tiek īstenots ICOM Solidaritātes projektu finansējuma ietvaros.

Konferences_programma

Citi raksti

Izsludina pieteikšanos ICOM balvai

Līdz 30. aprīlim Starptautiskās Muzeju padomes (ICOM) Latvijas Nacionālās komiteja gaida Latvijas muzeju un muzeju speciālistu pieteikumus ikgadējai ICOM Latvija […]

Izziņota 2024. gada Muzeju nakts tēma

18.maijā Latvijas muzeji divdesmito reizi piedalīsies starptautiskajā Eiropas muzeju akcijā “Muzeju nakts”. Šogad akcijas tematika saistīta ar Starptautiskās Muzeju dienas […]