Aicinām laicīgi pieteikties ICEE konferencei Tartu, Igaunijā

Starptautiskās Muzeju padomes Igaunijas Nacionālā komiteja (ICOM Estonia) aicina Latvijas muzeju vadītājus, speciālistus, īpaši izstāžu un ekspozīciju veidotājus un izstāžu apmaiņas organizatorus pieteikties dalībai Starptautiskās Muzeju padomes Izstāžu apmaiņas starptautiskās komitejas (ICOM Exhibitions (ICEE)) gadskārtējā konferencē “Momentum: izstādes un atmiņa”, kas notiks no 29.septembra līdz 2.oktobrim Igaunijas Nacionālajā muzejā, Tartu. Piesakoties dalībai konferencē laicīgi, līdz 1. jūnijam, iespējams nedaudz samazināt izdevumus par dalības maksu.

Konferences trīs dienās būs iespēja piedalīties diskusijās un darbnīcās, satikties ar nozares ekspertiem, veidot jaunus kontaktus ar citu valstu kolēģiem un muzejiem.

Plānotās konferences tēmas:

• Izstādes, atmiņa un nākotne: Kā izstādes var iesaistīt skatītājus atmiņu un pagātnes izpratnē, lai veidotu taisnīgāku nākotni?
  • Atmiņas, inovāciju un izstāžu krustpunktā: Vai atmiņu izstādes var būt inovatīvas? Ko iegūstam un ko zaudējam, izmantojot jaunas tehnoloģijas un pieejas atmiņas izpētei?
  • Kā izstādes veido atmiņu? Konfliktu laikā izstādēm var būt būtiska nozīme, veidojot to, kā kopienas uztver tagadni. Kāda ir mūsu ētiskā atbildība un kā mēs varam saliedēt kopienas?

ICOM Exhibitions (ICEE) mājaslapā atradīsiet arī saiti uz pieteikšanos platformā Eventbritehttps://icee.mini.icom.museum/early-bird-registration-for-momentum-exhibitions-is-open/

Izstādes rīkošanā sadarbojas un sniedz atbalstu ICOM Exhibitions (ICEE)International Coalition of Sites of ConscienceICOM Estonia. Konferences vietu un telpas nodrošina Igaunijas Nacionālais muzejs / Eesti Rahva Muuseum.

Jana Šakare

Arhīvu, bibliotēku un muzeju nodaļas referente