23. ICOM Ģenerālā konference

Beigusies 23. ICOM Ģenerālā konference Museums (memory + creativity = social change) kura notika no 10. līdz 17. augustam Brazīlijā, Riodežaneiro.

ICOM Ģenerālajā konferencē Riodežaneiro ( Brazīlija) Latviju pārstāvēja divas ICOM Latvijas Nacionālās komitejas locekles – Inta Baumane un Antra Medne.

Mūsu ICOM biedres bija klāt konferences plenārsēdēs, diskusijās un kuluāru sarunās, kā arī piedalījās ICOM Izpildkomitejas un Konsultatīvās komitejas vēlēšanās. Inta Baumane vienlaikus piedalījās arī ICOM Reģionālo muzeju komitejas (ICR) sēdēs, bet Antra Medne – ICOM Literatūras muzeju komitejas (ICLM) darbā. Katrai no viņām ir savi īpašie iespaidi par Brazīlijas muzejiem, dabu un cilvēkiem, bet abas ir pārliecinātas, ka konference ir paplašinājusi un nostiprinājusi sakarus ar kolēģiem dažādās valstīs.

Nākošā Ģenerālā konference 2016. gadā notiks Itālijā, Milānā, uz kuru droši vien brauksim kuplākā skaitā!

Antra Medne – A.Čaka memoriālā dzīvokļa-muzeja direktore