Projekts “Ainavu muzealizācija” prezentēts konferencē Norvēģijā

2024. gada 2. septembrī Nobela prēmijas laureātes Sigridas Unsetes muzejā (Bjerkebæk), Lillehammerē, Norvēģijā, norisinājās 21. Nacionālā kultūrainavu muzeju tīkla konference, kurā šoreiz piedalījās arī Latvijas muzeju kolēģes.

Aleksandra Čaka muzeja direktore Ph.d.Antra Medne un Latvijas Nacionālā rakstniecības un mūzikas muzeja kultūras pasākumu organizatore mg.art., mg.philol. Katrīna Kūkoja dalījās ar Starptautiskās muzeju padomes Latvijas Nacionālās komitejas (ICOM Latvija) īstenoto projektu “Ainavu muzelizācija”. Latvijas muzejnieces konferencē kolēģiem stāstīja par projekta laikā gūtajām atziņām, aktualizējot problēmas, ar kādām saskarās Latvijas muzeji, strādājot ar savām ainavām, kā arī stāstot par projekta sekmēm Latvijā.

“Diskusijās ar norvēģu kolēģiem iepazinām viņu kultūrainavu pētniecības aktualitātes, kā arī kopīgās problēmas, kas sevišķi saistās ar robiem abu valstu likumdošanā. Kaut gan Norvēģijā kultūrainavu pētniecība ir gājusi jau vairākus soļus uz priekšu, tomēr līdzīga pārskata, kāds šobrīd veidojas ar Latvijas personību muzeju piemēriem, viņiem nav, un norvēģu kolēģi bija patiesi ieinteresēti par mūsu projektu un tā iespējamajiem paplašinājumiem arī starptautiski,” ar iespaidiem dalās Katrīna Kūkoja.

Paldies Valsts kultūrpaitāla fondam par Ainavu muzealizācijas projekta atbalstīšanu un par iespēju piedalīties konferencē.