Francijas institūts Latvijā sadarbībā ar ICOM Latvijas Nacionālo komiteju, Latvijas Nacionālo mākslas muzeju, Latvijas Nacionālo vēstures muzeju un Kultūras ministriju uzaicināja četrus Francijā atzītus muzeju ekspertus, lai sniegtu lekcijas par dažādiem muzeju darba aspektiem, kā arī lai tiktos ar Latvijas muzeju darbiniekiem.
Pirmā lekcija notika 12. aprīlī. Lektors Marks Plockī (Marc Plocki), kas ilgstoši vadījis darbu ar apmeklētājiem Orsē muzejā Parīzē, dalījās savā pieredzē un pastāstīja, kā pēdējo divdesmit gadu laikā attīstījies muzeju darbs ar apmeklētājiem.
Otrā lekcija notika 19. aprīlī. Katrīna Derosjē-Pušū (Catherine Derosiet-Pouchous), Luvras muzeja producēšanas direkcijas Audivizuālās, kino un multimediju izdevumu nodaļas vadītāja, iepazīstināja ar unikālo un bagāto filmu producēšanas darbu Luvras muzejā.
Pjērs Korziliuss (Pierre Korzilius), kas vadījis Orsē muzeja koncertzāli no 1997. līdz 2010. gadam, lekcijā 10. maijā iepazīstināja ar to, ko nozīmē īstenot izrāžu, koncertu un kino pasākumu programmu muzejā ar izteiktu māksliniecisko identitāti.
Šo ciklu, ar lekciju 24. maijā, noslēdza Emanuela Erāna (Emmanuelle Héran), krājumu glabātāja un atbildīgā par zinātnisko darbu Francijas nacionālo muzeju apvienībā, to veltot muzeju zinātniskajam darbam un ar to saistītajām problēmām, jo īpaši muzejos, kuri pārskata savu misiju un lomu.